آخرین تصمیمات گرفته شده در خصوص ویروس کرونا در زنوز

پیرو صورت جلسه تاریخ ۹۸/۱۲/۱۷ ، که با حضور شهردار زنوز، اعضای شورای اسلامی ،امام جماعت شهر ، فرمانده کلانتری زنوز، فرمانده حوزه رمضان زنوز، مسئول اداره بهداشت و درمان زنوز، اعضای هیئت امنای مساجد و معتمدین شهر ، در محل شهرداری زنوز برگزار گردید، آخرین تصمیمات گرفته شده در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در زنوز، به شرح ذیل حضور همشهریان ایفاد می‌شود:

۱- مقرر شد شماره شبا
IR610170000000360504127004
( دو امضایی) به نام ستاد گرامیداشت مناسبت های زنوز ، در این برهه زمانی جهت دریافت کمک های مالی خیرین و همشهریان جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اختصاص یاید.

همشهریان عزیز می توانند در صورت تمایل مبالغ خیریه و … را جهت کمک به پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در زنوز به شماره شبای فوق الذکر واریز نمایند.

تاکنون برادران وصلی بیش از ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان و خواهران حدادی ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان در حق پدر و مادر مرحومشان،به این حساب واریز کرده اند.

همچنین از محل واریزی های قبلی همین حساب تعدادی اسپری ضد عفونی کننده سطح و دست خریداری و در اختیار مرکز سلامت قرار گرفت.

۲- برگزاری مراسمات مذهبی، مجالس ترحیم، عروسی ، مراسمات آخر سال و عید اعم از حضور در مساجد و قبرستان ها ، تجمع در منازل معزا و … ممنوع اعلام می شود.

همشهریان می توانند به جای توزیع نذورات و … در تجمعات اعم از مراسم ترحیم یا زیارت اهل قبور، مبلغ همان نذر را به این حساب واریز نمایند.

۳- کمیته ای متشکل از ” ۱ نفر از شهرداری + ۱ نفر از شورای اسلامی + ۱ نفر از درمانگاه ” بر عملکرد نانوایان و رانندگان بین شهری نظارت و در صورت تخلف برخورد خواهند کرد.

۴- از تمامی همشهریان(ساکن زنوز و مقیم شهرهای دیگر) ، استدعا می شود، به جهت حفظ سلامتی خود و خانواده محترم ، از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
همچنین به دلیل بالا بودن میانگین سنی جمعیت زنوز و حفظ سلامت عزیزانتان در زنوز،خواهشمند است از سفر غیرضروری به زنوز نیز خودداری کنید.

با مسافرت به زنوز یا هر نقطه دیگر ، جمعیت منطقه میزبان، به صورت غیر قابل پیش بینی بیشتر می شود و ضمن مواجه شدن با کمبود امکانات بهداشتی و درمانی ، احتمال شیوع بیماری نیز بیشتر می شود.