برگزاری بازارچه‌ی موقت محلی در شهر زنوز

در ایام نوروز ۱۳۹۸ با تصویب ستاد خدمات سفر شهرستان و با همت، اقدام و پیگیری‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر زنوز، بازارچه‌ی موقت محلی شهر زنوز راه‌اندازی گردید.

بازارچه محلی زنوز

 

این بازارچه‌ی موقت محلی در مکان سه‌راهی شهر زنوز مستقر بود و در آن برخی از محصولات بومی شهر زنوز و روستاهای تابعه‌ی آن برای عموم مردم از جمله اهالی زنوز و مسافران نوروزی عرضه شد که از جمله‌ی آنها می‌توان به محصولات کشاورزی (مانند سیب زنوز) و صنایع دستی منطقه اشاره کرد که در غرفه‌های متعدد ارائه می‌گردید.

بازارچه محلی زنوز

بازارچه محلی زنوز

لازم به ذکر است یکی اهداف برگزاری این بازارچه‌ی موقت محلی، نمایش، معرفی و شناساندنِ پتانسیل‌ها، استعدادها، قابلیت‌ها و توانمندی‌های شهر و شهروندان زنوز و روستاهای تابعه‌ی آن به عموم مردم و هم‌وطنان بود تا با دستاوردهای اصیلِ مردم زنوز و جاذبه‌های شهر زنوز بیشتر آشنا شوند.

همچنین یکی از تدارکات ویژه‌ی این بازارچه، برگزاری برنامه‌های مفرح فرهنگی و هنری بود که با استقبال پرشور مردم مواجه گردید و لحظات مسرت‌بخشی را رقم زد.

بازارچه محلی زنوز مراسم آیینی

بازارچه محلی زنوز مراسم آیینی

در نهایت شهرداری زنوز لازم می‌داند از مهندس گرشاسبی فرماندار محترم شهرستان، ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، ریاست محترم اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان و همچنین فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان برای برقراری امنیت بازارچه قدردانی و سپاس‌گزاری کند.

بازارچه محلی زنوز

بازارچه محلی زنوز

 

در ادامه می‌توانید مصاحبه‌ی شهردار زنوز دکتر مقدم‌زاده و صحبت‌های ایشان پیرامون این رویداد نوروزی را مشاهده بفرمایید.